Ortalama E-Ticaret Sitesi Ücretleri

Ortalama e ticaret sitesi fiyatları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bir e ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz ve bu e ticaret sitesinin maliyetinin çok uygun olmasını temenni ediyorsunuz. Bu konuda her bireyin hakkı olduğu gibi kaliteli ürünü ucuza bulmak sizin de hakkınız.

Ancak sektördeki fiyatlar çok değişkenlik göstermekte. Bunun sebeplerini sıralayacak olursak;

• E ticaret sitesi kurulumu için harcanan süre

• Yazılımın sıfırdan kodlanarak mı kurulması yoksa hazır sistemlerin kullanarak mı kurulması

• Firmanın referans sayısı; bir firmanın ne kadar çok referansı varsa o kadar çok ücret ister. Bunu biraz açıklamak gerekirse; firmanın paraya doyması nedeniyle parayı azımsamasın olarak adlandırabiliriz.

Bu 3 sebep ortalama bir e ticaret sitesinin fiyatını belirleyen en önemli faktördür. Peki rakamsal olarak bir e ticaret sitesinin ortalama kurulum maliyeti nedir?

Hazır yazılımlarda fiyatlar ortalama 5 TL ve 8000 TL arasında değişmektedir. Sanal pos kullanılacaksa bu fiyat 15.000 TL ‘ye kadar çıkmakta.

Özel tasarımlarda ise fiyatlar daha da yüksek. Örneğin sahibinden sitesine benzer bir ilan sitesi kurulumu için yaklaşık olarak 50.000 ile 150.000 TL gibi bir ücret istenebilmekte.

Seotasarim.net ve eticaretsitesifiyatlari.net sitesi ortak olarak çalışmakta ve fiyatları piyasaya göre çok ama çok düşüktür. Bunun sebebi ise, hem rezidanslarda ofis kiralama masrafları yok, hem bireysel olarak çalışmaktadırlar. Ayrıca referans sayıları çok düşük olduğundan dolayı ortalama web sitesi fiyatları çok düşüktür. Sizde uygun fiyatlı e ticaret sitesi kurdurmak istiyorsanız; e ticaret sitesi fiyatları sitesinden kurulum yaptırabilirsiniz.

You might be interested in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.